Dovolte Vás co nejsrdečněji pozvat na 6 turnaj do Mariánských Lázní, další turnaje proběhnou na mistrovských hřištích v ČR a jako bonus chystáme opět dvoudenní zahraniční klání, koncem srpna v rakouském Kaprunu.
Na každém turnaji je v průběhu hry podávána zdarma voda perlivá a neperlivá a alkoholické nápoje. Můžete se těšit na trofeje pro vítěze, golfové míčky, kosmetické balíčky, vína, sady piv a další doufáme krásné ceny, které Vás potěší.
Nezapoměňte se podívat na ŽEBŘÍČEK TOUR jak si vedete v celkovém hodnocení o hlavní ceny!
STARTOVNÍ LISTINA:
bude zveřejněna den před turnajem od 17.00 hod na serveru CGF a na stránkách www.opengolftour.cz
TURNAJ:
KATEGORIE:
HCP 0 - 18 - odpaliště muži - žlutá/bíla, ženy - červená/modrá
HCP 18,1 - 36 - odpaliště muži - žlutá, ženy - červená
HCP 37 - 54 - odpaliště muži - žlutá, ženy - červená
VÍTĚZSTVÍ:
VLOŽENÉ SOUTĚŽE:
NEAREST TO PIN
LONGEST DRIVE ŽENY
LONGEST DRIVE MUŽI
POPLATKY:
Pro všechny hráče je připraveno zvýhodněné fee + občerstvení do hry
Platba v den turnaje při akreditaci, prosíme pouze hotově!
CENY:
golfové ceny míčky, čepice, kšilty, týčka,vína a další
HŘIŠTĚ ROYAL GOLF CLUB MARIÁNSKÉ LÁZNĚ:
Jak přijet:
Loc: 49°58'44.912"N, 12°44'10.952"E
Z dálnice D5 sjeďte na výjezdu „BOR, Planá u Mar.Lázní, Cheb" (128). Dále pokračujte okresní silnicí č. 21 ve směru na Cheb. Budete projíždět postupně osadami Planá u Mar.Lázní, Chodová Planá. Dále již dle ukazatelů do Mariánských Lázní.
Jestliže jste již v Mariánských Lázních, potom je nejjednodušší způsob, jak se dostat „nahoru" na hřiště - průjezd městem po hlavní třídě až k hotelu „Bohemia", kde na kruhovém objezdu „U hodin" zahnete doprava, první další křižovatku opět doprava a vzápětí doleva směrem ke „Kolibě", projedete ostrou „esplanádskou zatáčku" a pokračujete nahoru až ke golfovému hřišti. Vjezd na hřiště se nachází na levé straně, naproti krásnému hotelu Golf. Délka jízdy z centra je cca 5 min. Nebo druhou variantou je před vjezdem do města odbočit doprava a přijet přes Zádub-Závišín.
Hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. Hřiště leží na náhorní plošině 787 metrů nad hladinou moře. Vzniklo roku 1905 a je tudíž nejstarším hřištěm na našem území. Hřiště bylo vybudováno pod vedením skotského profesionála Duiga.
Hřiště tvoří kompaktní jasně ohraničený areál, z nějž vybočují pouze dvě jamky dostavěné v roce 1978, aby nahradily dvě příliš krátké a stěsnané jamky původní. Greeny jsou ve srovnání s nově budovanými hřišti velmi malé, ale dobře chráněné bunkery. Hřiště je z větší části rovinaté. Na první pohled se může zdát snadné, při hře se však objeví řada nástrah, vyžadujících přesnou technickou hru.
Je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech. V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která je přírodní a není rušena žádnou zástavbou. Vzduch je plný kyslíku a nasycený ozónem a je proto opravdovým pohlazením pro Vaše plíce.
Nejkrásnějším obdobím je „indiánské léto", kdy různorodé druhy stromů získávají při nádherné viditelnosti pestrobarevná zabarvení. Podzim v Mariánských Lázních u mnohých vyvolává dojem golfistického ráje.
Popis hřiště je převzat z knihy „Klíč k českým golfovým hřištím" (nakladatelství Kargomedia). Autorem popisu hřiště v Mariánských Lázních je Petr Mrůzek.
Golfové hřiště v Mariánských Lázních bylo slavnostně otevřeno 21. srpna 1905 Jeho veličenstvem Edwardem VII., králem britským. Po přestřižení inaugurační pásky se král podepsal zlatým perem do pamětní knihy a zároveň se stal prvním zakládajícím členem klubu. Golf klub Mariánské Lázně je jediný ve Střední Evropě, který se může pochlubit tak významnou minulostí. Král Edward VII. miloval Mariánské Lázně a navštívil hřiště celkem desetkrát, naposledy v roce 1909.
Také proslulý generál Patton, velitel první armády USA, musel osobně hledat po hřišti důstojníky vlastního štábu, kteří v roce 1945 bez ohledu na stále ještě trvající válečnou situaci v bezprostředním okolí, neodolali pokušení zahrát si golf v Mariánských Lázních.
Po letech stagnace, kdy v socialistické éře golf v Mariánských Lázních s obtížemi přežíval, rok 1989 přinesl rychlé znovuzrození. Hřiště samo znovu připadlo samotným členům klubu. Historická klubovna prošla rozsáhlou renovací respektující veškeré původní romantické architektonické prvky.
Přítomnost českého premiéra na prvním z profesionálních turnajů jen přispěla k rychle se obnovující prestiži klubu, stejně jako četné návštěvy dalších významných osobností. Klub se stal dějištěm nejvýznamější světové amatérské soutěže - Evropského mistrovství amatérů družstev a vskutku historickým krokem je i pořádání profesionálního turnaje v rámci Volvo Tour - rovněž poprvé v postkomunistickém světě.
Nesporným vyvrcholením historie klubu je získání práva užívat titul Royal Golf Club velkorysým rozhodnutím britské královny Alžběty II. v roce 2003 a následnou návštěvou Jeho královské Výsosti prince Edwarda, hraběte z Wessexu.
Golf Club Mariánské Lázně je dlouholetým členem České Golfové Federace (ČGF). Ve spolupráci s ČGF je pravidelně zajišťována organizace celostátních turnajů tzv. Amatérské Tour, Republikových Mistrovství ve hře na rány i na jamky, jednotlivců i družstev. Za velmi perspektivní aktivitu považujeme společné organizace turnajů nejmenších hráčů, tzv. Dětské Tour. Doporučujeme stránky ČGF mj. pro získání informací o turnajích v ostatních golfových klubech, aktuálním žebříčku nejlepších hráčů, popř. dalších informací o českém golfu.
Oficiální internetové stránky ČGF - www.cgf.cz
Golf Club Mariánské Lázně se podílí také na organizaci profesionálních turnajů tzv. Challenge Tour, zaštiťované Českou Asociací Profesionálních Golfistů (PGAC).