Osmdesátka hráčů a den kdy bylo všechni jinka než mělo být. Na turnaji poprvé chyběla káva Dallmayer a charitativní jamka, tímto se všem omlouváme, bohužel zástupce firmy na turnaj nedorazil, proto jsme Vám na jamce č.9 nemohli nabídnout občerstvení. Věříme, že to vykompenzoval výborný oběd po hře. Všem se omlouváme a děkujeme za pochopení. a jak se hrálo? Z akrásného počasí...nádherně. V kategorii 0 - 18 porazil všechny soupeře hráč z posledního flightu MIROSLAV HANEL s 39 stb a 85 ranami, rolex replica v kategorii 18,1 - 36 exelovala KATEŘINA KOLOVRATOVÁ s 43 stb a 92 ranami v kategorii 37 - 54 zahrála krásných 54 stb a s HCP 53 zlepšila na 36 VLADIMÍRA BLÁHOVÁ.
Dovolte Vás co nejsrdečněji pozvat DEVÁTÝ turnaj ze série 12ti turnajů, které proběhnou na mistrovských hřištích v ČR a jako bonus chystáme opět dvoudenní zahraniční klání, koncem srpna v rakouském Kaprunu.
www.internationalhumanity.cz na vybrané tříparové jamce, bude vždy přítomen zástupce společnosti, který Vám představí projekt a pokud se budete chtít zapojit a přispějete, můžete se pokusit o výhru NEAREST TO PIN do které vždy věnuje společnost IH obraz, který bude vystaven na příslušné jamce.
Jeden z loňských vítězů Štěpán Olšer.
STARTOVNÍ LISTINA:
bude zveřejněna v sobotu den před konáním turnaje od 15.00 hod na serveru CGF a na stránkách www.opengolftour.cz
TURNAJ:
KATEGORIE:
HCP 0 - 18 - odpaliště muži - bíla, ženy - modrá
HCP 18,1 - 36 - odpaliště muži - žlutá, ženy - červená
HCP 37 - 54 - odpaliště muži - žlutá, ženy - červená
VÍTĚZSTVÍ:
VLOŽENÉ SOUTĚŽE:
Jamka č. 9 - NEAREST TO PIN - charita
Jamka č. 18 - LONGEST DRIVE ŽENY
Jamka č. 18 - LONGEST DRIVE MUŽI
POPLATKY:
Pro všechny hráče je připraveno zvýhodněné fee + svačina do bagu ( VITTEL voda + sendvič) + oběd po hře, káva po celý den zdarma, nabídka alkoholických nápojů v průběhu hry zdarma
Platba v den turnaje při akreditaci, prosíme pouze hotově!
CENY:
luxusní dámská i pánská kosmetika CLINIQUE, vouchery na ošetření do kliniky estetické dermatologie LASERMED v hodnotě 1000,-Kč, DYLONG sada opalovací švýcarské kosmetiky, kapesníky KLEENEX a další
HŘIŠTĚ:
Jak přijet:
Loc: 49°58'44.912"N, 12°44'10.952"E
Z dálnice D5 sjeďte na výjezdu „BOR, Planá u Mar.Lázní, Cheb" (128). Dále pokračujte okresní silnicí č. 21 ve směru na Cheb. Budete projíždět postupně osadami Planá u Mar.Lázní, Chodová Planá. Dále již dle ukazatelů do Mariánských Lázní.
Jestliže jste již v Mariánských Lázních, potom je nejjednodušší způsob, jak se dostat „nahoru" na hřiště - průjezd městem po hlavní třídě až k hotelu „Bohemia", kde na kruhovém objezdu „U hodin" zahnete doprava, první další křižovatku opět doprava a vzápětí doleva směrem ke „Kolibě", projedete ostrou „esplanádskou zatáčku" a pokračujete nahoru až ke golfovému hřišti. Vjezd na hřiště se nachází na levé straně, naproti krásnému hotelu Golf. Délka jízdy z centra je cca 5 min. Nebo druhou variantou je před vjezdem do města odbočit doprava a přijet přes Zádub-Závišín.
Hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. Hřiště leží na náhorní plošině 787 metrů nad hladinou moře. Vzniklo roku 1905 a je tudíž nejstarším hřištěm na našem území. Hřiště bylo vybudováno pod vedením skotského profesionála Duiga.
Hřiště tvoří kompaktní jasně ohraničený areál, z nějž vybočují pouze dvě jamky dostavěné v roce 1978, aby nahradily dvě příliš krátké a stěsnané jamky původní. Greeny jsou ve srovnání s nově budovanými hřišti velmi malé, ale dobře chráněné bunkery. Hřiště je z větší části rovinaté. Na první pohled se může zdát snadné, při hře se však objeví řada nástrah, vyžadujících přesnou technickou hru.
Je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech. V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která je přírodní a není rušena žádnou zástavbou. Vzduch je plný kyslíku a nasycený ozónem a je proto opravdovým pohlazením pro Vaše plíce.
Nejkrásnějším obdobím je „indiánské léto", kdy různorodé druhy stromů získávají při nádherné viditelnosti pestrobarevná zabarvení. Podzim v Mariánských Lázních u mnohých vyvolává dojem golfistického ráje.
Popis hřiště je převzat z knihy „Klíč k českým golfovým hřištím" (nakladatelství Kargomedia). Autorem popisu hřiště v Mariánských Lázních je Petr Mrůzek.
Golfové hřiště v Mariánských Lázních bylo slavnostně otevřeno 21. srpna 1905 Jeho veličenstvem Edwardem VII., králem britským. Po přestřižení inaugurační pásky se král podepsal zlatým perem do pamětní knihy a zároveň se stal prvním zakládajícím členem klubu. Golf klub Mariánské Lázně je jediný ve Střední Evropě, který se může pochlubit tak významnou minulostí. Král Edward VII. miloval Mariánské Lázně a navštívil hřiště celkem desetkrát, naposledy v roce 1909.
Také proslulý generál Patton, velitel první armády USA, musel osobně hledat po hřišti důstojníky vlastního štábu, kteří v roce 1945 bez ohledu na stále ještě trvající válečnou situaci v bezprostředním okolí, neodolali pokušení zahrát si golf v Mariánských Lázních.
Po letech stagnace, kdy v socialistické éře golf v Mariánských Lázních s obtížemi přežíval, rok 1989 přinesl rychlé znovuzrození. Hřiště samo znovu připadlo samotným členům klubu. Historická klubovna prošla rozsáhlou renovací respektující veškeré původní romantické architektonické prvky.
Přítomnost českého premiéra na prvním z profesionálních turnajů jen přispěla k rychle se obnovující prestiži klubu, stejně jako četné návštěvy dalších významných osobností. Klub se stal dějištěm nejvýznamější světové amatérské soutěže - Evropského mistrovství amatérů družstev a vskutku historickým krokem je i pořádání profesionálního turnaje v rámci Volvo Tour - rovněž poprvé v postkomunistickém světě.
Nesporným vyvrcholením historie klubu je získání práva užívat titul Royal Golf Club velkorysým rozhodnutím britské královny Alžběty II. v roce 2003 a následnou návštěvou Jeho královské Výsosti prince Edwarda, hraběte z Wessexu.
Golf Club Mariánské Lázně je dlouholetým členem České Golfové Federace (ČGF). Ve spolupráci s ČGF je pravidelně zajišťována organizace celostátních turnajů tzv. Amatérské Tour, Republikových Mistrovství ve hře na rány i na jamky, jednotlivců i družstev. Za velmi perspektivní aktivitu považujeme společné organizace turnajů nejmenších hráčů, tzv. Dětské Tour. Doporučujeme stránky ČGF mj. pro získání informací o turnajích v ostatních golfových klubech, aktuálním žebříčku nejlepších hráčů, popř. dalších informací o českém golfu.
Oficiální internetové stránky ČGF - www.cgf.cz
Golf Club Mariánské Lázně se podílí také na organizaci profesionálních turnajů tzv. Challenge Tour, zaštiťované Českou Asociací Profesionálních Golfistů (PGAC).